LJUSSTAKAR, KLOCKSTÄLL m.m, 6 st, sten/metall, 1800/1900-tal.

392646. LJUSSTAKAR, KLOCKSTÄLL m.m, 6 st, sten/metall, 1800/1900-tal.

Lockskål cloisonne med träsockel diameter 9,5 cm.
Klockställ gjutjärn höjd 13 cm.
Vindruveklase sten längd 18 cm.
Ett par ljusstakar sten/metall höjd 19,5 cm.
Skrivställ sten/metall längd 20,5 cm.

Ljusstakar och bläckhorn med skador, träsockel med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 891