Nautiluspokal,
Kalenderdosa Bjurfors mässingsbruk, Carl Norman 1787, längd 13 cm.
3 st ljussaxar.
Samt mässingsvikter i schatull.
Slitage/skador.
Nautiluspokal,
3 st ljussaxar.
Slitage/skador.