MATSERVIS, 69 delar, porslin, Königl.pr.Tettau Import, omkring 1930.

392467. MATSERVIS, 69 delar, porslin, Königl.pr.Tettau Import, omkring 1930.

Servisen består av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 6 serveringsfat i olika storlekar, 2 djupa skålar samt 1 såssnipa.

Minimalt bruksslitage. Enstaka mindre nagg kan förekomma. Gulddekor kan vara mindre nött. Gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 153