Bland annat i keramik med tennlock, glasstop med WMF-lock. Höjd 13 - 25 cm.
Enstaka nagg. Ett stop i keramik med kraftiga lagningar. Mindre stop med sprickor. Stop i mässing med bortslipad gåvogravyr.