392342. JORGEN KASTHOLM UND PREBEN FABRICIUS. SEX TULPAN STOLAR FK6725.
Formgivning: Jörgen Kastholm och Preben Fabricius 1969
tillverkare: Kill
Modell: FK6725
Matt förkromad stålram, vridbar. Skal täckt i svart läder.
Sitshöjd ca. 47 cm
Total höjd ca.. 109 cm.
Begagnade tillstånd Läderöverdrag med ytliga tecken på slitage, små repor och något blekt, små tecken på slitage på platser.
tillverkare: Kill
Modell: FK6725
Sitshöjd ca. 47 cm
Total höjd ca.. 109 cm.