STRIDSHAMMARE, järn samt trä, 1600-tal.

392304. STRIDSHAMMARE, järn samt trä, 1600-tal.

Längd ca 55 cm.
Hammarens huvud, längd ca 24 cm.
Handtag utav trä.

Bruksslitage, bälthake avbruten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 55 cm.
Handtag utav trä.

Antal besök: 2 609