STRIDSHAMMARE, järn samt trä, 1600-tal.

392304. STRIDSHAMMARE, järn samt trä, 1600-tal.

Längd ca 55 cm.
Hammarens huvud, längd ca 24 cm.
Handtag utav trä.

Bruksslitage, bälthake avbruten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 55 cm.
Handtag utav trä.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 892