GLASSERVISDELAR, 3+4+6+2 st, 1800-talets slut.

392246. GLASSERVISDELAR, 3+4+6+2 st, 1800-talets slut.

S.k mormorsglas,blåst i glas, med fasettslipad kuppa. 3+4 st punschmuggar (höjd ca 6 samt 7 cm). 2+6 st små selterglas (höjd ca 6 samt 7 cm). Tidig förlaga till Elis Bergh modell "Karlberg"
mormorsglas.

Enstaka nagg förekommer. Ett glas med nålspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

mormorsglas.

Antal besök: 703