392125. MATSERVISDELAR, 35 delar, "Lyx", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1920-tal.
Servisen består av 13 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 6 förrättstallrikar, 6 assietter, 1 serveringsfat (längd 36 cm) samt 1 såssnipa.
Bruksslitage. Krackelyr och enstaka nagg förekommer. Överlag gott skick.