MATSERVISDELAR, 35 delar, "Lyx", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1920-tal.

392125. MATSERVISDELAR, 35 delar, "Lyx", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1920-tal.

Servisen består av 13 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 6 förrättstallrikar, 6 assietter, 1 serveringsfat (längd 36 cm) samt 1 såssnipa.

Bruksslitage. Krackelyr och enstaka nagg förekommer. Överlag gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 899