KRISTALLKRONA med sex ljusarmar, barock stil, 1900-tal.

391972. KRISTALLKRONA med sex ljusarmar, barock stil, 1900-tal.

Takarmatur med mässingsstomme och sex ljusarmar behängd med wachtelprismor
Tre våningar med krönande plym samt avslutande klot
Elektrifierade ljusarmar med pipor
Höjd till kopp 100 cm
Diameter ca 45 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd till kopp 100 cm
Diameter ca 45 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Antal besök: 1 809