PIT MORELL. Abstrakt komposition med figurer, 1969.
391290. PIT MORELL. Abstrakt komposition med figurer, 1969.
Jean Pit Morell (*04.01.1939 Kassel); litografi på vävt papper, signerad, daterad och inskriven i plåten, signerad i grafit nere till höger, oramad. Mått ca. 53 x 39 cm.