KOPPAR med FAT, 2 + 5 st, porslin, bl a Stig Lindbergs "Bladruta", Gustavsberg, omkirng 1900-talets mitt.

390940. KOPPAR med FAT, 2 + 5 st, porslin, bl a Stig Lindbergs "Bladruta", Gustavsberg, omkirng 1900-talets mitt.

5 koppar med fat, sicksackdekor, Gustavsberg, fatens diameter ca 14 cm
2 koppar med fat, "Bladruta", Stig Lindberg, Gustavsberg, fatens diameter ca 13,5 cm.

Slitage. 1 extra fat medföljer (bladruta).

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 818