PARAPLY, Kina, 1800/1900-tal.

PARAPLY, Kina, 1800/1900-tal.
390729. PARAPLY, Kina, 1800/1900-tal.

Paraplystång i bambu med ornament. Paraply i tyg med dekor av människor.
Diameter 85, längd 99 cm.

Bruksslitage samt en reva i nederkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 85, längd 99 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 633