VAS, bojan samt häst, porslin/keramik, Kina, 1800/1900-tal.

390728. VAS, bojan samt häst, porslin/keramik, Kina, 1800/1900-tal.

Häst tang stil längd 32, höjd 29 cm
Vas höjd 23 cm
Bojan höjd 10 cm.

Smärre slitage, tanghästen med krackeleringar samt lersmuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas höjd 23 cm
Bojan höjd 10 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 302