FRITZ MEHNERT. Ansiktsstudie och handstudie i grafit.

390399. FRITZ MEHNERT. Ansiktsstudie och handstudie i grafit.

Fritz Karl Paul Erich Mehnert (16.10.1891 Naumburg/Saale - 23.03.1932 Klinga); kol på papper, daterat omkring 1910, signerad nere till höger och daterad 08, utan inramning. Mått ca. 35 x 25 cm.

Blad brunad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blad brunad.

Antal besök: 672