MATGRUPP, 7 delar, teak, B. Fridhagen, Bodafors, 1950/60-tal.
390242. MATGRUPP, 7 delar, teak, B. Fridhagen, Bodafors, 1950/60-tal.
Matbord, diameter 110 cm. höjd 73 cm. Medföljer två iläggsskivor på 50 cm/styck
6 stycken stolar, rygghöjd 83 cm.
Bordet signerat. Stolar ej signerade.
Bord med liten fanérskada i delningen på skivan samt bordsben med kraftigt slitage. Iläggsskivor med kraftiga ytrepor.
Stolar med slitage och skavmärken på benen.