PARTI, 24 delar, 1900-tal.

39014. PARTI, 24 delar, 1900-tal.

7+1 bestick gulldi.
2 ljusstakar "Tiara" Rörstrand.
6 glöggmuggar Höganäs.
Vas orientalisk, metall.
3 glasunderlägg isolit Perstorp.
2 väggtavlor B&G.
Ytterfoder keramik.
Ljuskrona, mässing, Fong i Gränna. Höjd 23 cm.

Bruksslitage, 1 dekorblad till ljuskronan saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

7+1 bestick gulldi.
6 glöggmuggar Höganäs.
Vas orientalisk, metall.
2 väggtavlor B&G.
Ytterfoder keramik.

Antal besök: 808