TEKOPPAR, 5 st med fat, flintgods, Hyacint, Arthur Percy, Gefle.

390127. TEKOPPAR, 5 st med fat, flintgods, Hyacint, Arthur Percy, Gefle.

Kopp diameter 9.8 cm. fat diameter 15.8 cm.

Bruksslitage. Krackelyr. Ett fat med hårspricka. En kopp med smärre bottennagg. Obetydlig invändig missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 876