ARMRING i silver med fasettslipad rökkvarts, Design Raimo Keskinen, 1960-tal.
390056. ARMRING i silver med fasettslipad rökkvarts, Design Raimo Keskinen, 1960-tal.
Smal ring med en avslutande sten, ca 1,6 cm i diameter. Invändigt stämpelmärkt 830 Silver, Design Raimo Keskinen samt svenska importstämplar. Ringens diameter 6,7 cm.