ARMRING i silver med fasettslipad bergskristall, 1960-tal.
390052. ARMRING i silver med fasettslipad bergskristall, 1960-tal.
Bred ring med en avslutande infattad sten, ca 1,7 cm i diameter. Invändigt stämpelmärkt 830 SILVER samt svenska importstämplar. Ringens diameter 6,3 cm.