390007. MATSERVIS, porslin, 45 delar. "Blåklint". Hackefors, 19000-talets andra hälft.
12 flata tallrikar.
12 förrättstallrikar.
12 assietter.
2 större avlånga serveringsfat.
2 mindre avlånga serveringsfat.
2 skålar varav en med vågad kant.
1 kanna.
1 såsskål.
1 vas.
Obetydligt bruksslitage.