SABEL, svensk, för officer vid kavalleriet, m/1893.

389869. SABEL, svensk, för officer vid kavalleriet, m/1893.

Sk bröllopssabel. Baljan märkt E Svalling Eskilstuna. Total längd exkl balja 99,5 cm, klingans längd ca 86,5 cm.

Slitage, märken, balja med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 955