389806. SALONGSMÖBEL, 6 delar, empirestil, C E Jonsson, Stockholms Möbelfabrik, 1900-talets första del.
4 stolar, rygghöjd 85 cm
Bord, brickmärkt
Längd 90 cm
Bredd 62 cm
Höjd 76 cm
Soffa, etikettmärkt
Längd 170 cm
Bredd 65 cm
Rygghöjd 80 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Något dekorband löst.