Vägglampa i form av Pinocchio, bemålad metall. Stämplad OLUK. Höjd inklusive lampsockel 18 cm.
Pinocchio saknar sitt paraply. Sliten bemålning. Dansk elkontakt. Åldersslitage. Ej funktionstestad.