389786. VÄGGLAMPA, Tingeling, Disney, OLUK, 1960-tal.
Vägglampa i form av Tingeling, bemålad metall.
Stämplad Walt Disney Productions, Made in Denmark, OLUK, 1960.
Höjd inklusive lampsockel 21 cm.
Sliten bemålning.
Dansk elkontakt.
Åldersslitage.
Ej funktionstestad.