389591. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Skulptur, brons, senare gjutning efter Paul Ponsard, sent 1900-tal/samtida.
Naken kvinna med halsband. På sockel av svart stenmassa. Märkt Bords De Seine Fonderie. Signerad Paul Ponsard A 7227.
Totalhöjd 30 cm.
Bruksslitage.