5 julkoppar med fat; 1 st 1979, 3 st 1980, 1 st 1981.
Vas DJ Copenhagen höjd 11 cm, saltkar 4 cm, fingerborg i etui Bing & Gröndahl 2,5 cm, 2 små fat Royal Copenhagen, kaffekopp höjd 6,5 cm med fat violer och guldbård, vas Aluminia 6 cm, "Fars kopp" med fat CT, tekopp med fat KPM, mustaschkopp med fat Germany samt 2 mustaschkoppar höjd 8 och 8,5 cm.
Äldre koppar med slitage, någon med lagning/ liten nagg.