HERMANN PREDIGER. Craps i en taproom med Hamburg blyglas.
389481. HERMANN PREDIGER. Craps i en taproom med Hamburg blyglas.
Hermann Preager (1886 Hamburg - 1970 Hamburg); olja på duk, 1930-tal, signerad nere till höger, inskriven på den vikta duken, magnifik ram. Mått ca. Ram 72 x 82 cm, målning 50 x 60 cm.