389424. GLASFÖREMÅL, 12 st, bl.a Edvin Ollers.
Skål på fot Edvin Ollers signerad höjd ca 12,5 cm.
Karaff höjd 21 cm.
Lockskål på fot pressglas höjd 22 cm.
Skål på fot slipad höjd 21 cm.
Vas slipad höjd 27,5 cm.
2 fat pressglas diameter 15 cm.
3 proppar och 2 ljusmanschetter.
Slipad skål på fot med flera små nagg.
Vas med nagg vid sockel.
Karaff höjd 21 cm.
Vas slipad höjd 27,5 cm.
Vas med nagg vid sockel.