BYRÅ, gustaviansk stil, med nedfällbar frontlucka, signerad Hilding Nilsson, Skåne-Tranås, 1958.

389311. BYRÅ, gustaviansk stil, med nedfällbar frontlucka, signerad Hilding Nilsson, Skåne-Tranås, 1958.

Längd 80, Bredd 44, Höjd 74 cm.
Marmorskiva, intarsiadekor på fronten, rutfánér på fronten och sidorna rotfanér på lådfronterna och luckans insida.

Smärre ålders- och bruksslitage.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 2 643