389270. KERAMIK, 18 delar, kobolt, 1900-talets första hälft.
4 muggar, 5 skålar, 3 kannor höjd mellan 9 och 15 cm, tekanna, sockerruska höjd 11 cm, senapsburk med lock, kruka med fat höjd 11 cm samt 2 koppar.
2 kannor med varsin spricka och något nagg.