389176. STOR BYRÅ med intarsia, gustaviansk-stil, 1900-tal.
Byrå med riklig intarsia och flertalet beslag av mässing
Bredd 116 cm
Djup 49 cm
Höjd 85 cm
Löst liggande marmorskiva.
Bruksslitage, stenskivans undersida baktill med ojämn kant.
Nyckel/nycklar finns.