388576. BARNVAGN, trä/metall samt galon, 1800-talets andra hälft.
Metallunderrede med fjädring, handtag av porslin, med sufflé.
Höjd till handtag 83 cm.
Längd ca 123 cm.
Bruksslitage, fläckar/smuts, rostanlupet, skador, sufflé trög samt med extensiva skador.