VÄGGLAMPETTER, 3 par, samt PENDYL, 1900-tal.

38850. VÄGGLAMPETTER, 3 par, samt PENDYL, 1900-tal.

2 par vägglampetter i skuret trä. Höjd 30 cm.
1 par vägglampetter, mässing behängd med prismor av plast. Höjd ca 35 cm.
Pendyl, gustaviansk-stil. Höjd 47 cm.

Lampetter med bruksslitage, pendylen med trasigt krön, ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 447