SKÅL med genombruten dekor, silver, Porto, Portugal, 1900-tal.

388272. SKÅL med genombruten dekor, silver, Porto, Portugal, 1900-tal.

Dekor av vindruvsklasar. Diameter ca 25 cm.
Vikt ca 410 gram.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt ca 410 gram.

Slitage.

Antal besök: 873