388176. TE- samt KAFFESERVIS, ca 57 delar, "Pompadour", Rosenthal, Tyskland, porslin, 1900-tal.
(Ca 59 delar med lock).
11 kaffekoppar med 12 fat.
9 tekoppar med 10 fat.
12 assietter.
1 kanna med lock.
1 sockerskål med lock.
1 gräddsnipa.
Bruksslitage, missfärgningar, ej genomgånget.