TE- samt KAFFESERVIS, ca 57 delar, "Pompadour", Rosenthal, Tyskland, porslin, 1900-tal.

388176. TE- samt KAFFESERVIS, ca 57 delar, "Pompadour", Rosenthal, Tyskland, porslin, 1900-tal.

(Ca 59 delar med lock).
11 kaffekoppar med 12 fat.
9 tekoppar med 10 fat.
12 assietter.
1 kanna med lock.
1 sockerskål med lock.
1 gräddsnipa.

Bruksslitage, missfärgningar, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

(Ca 59 delar med lock).
11 kaffekoppar med 12 fat.
9 tekoppar med 10 fat.
12 assietter.
1 kanna med lock.
1 sockerskål med lock.
1 gräddsnipa.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 860