FIGURIN i form av fisk, silver, Spanien, 1900-tal.

387998. FIGURIN i form av fisk, silver, Spanien, 1900-tal.

Fisk med svängbar kropp, glasögon, stämplad MG(?) med spansk kontrollstämpel.
Längd ca 45,5 cm.
Vikt ca 830 gram.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Slitage. Har möjligen gått att öppna tidigare, skadat gångjärn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 45,5 cm.
Vikt ca 830 gram.

Antal besök: 979