387998. FIGURIN i form av fisk, silver, Spanien, 1900-tal.
Fisk med svängbar kropp, glasögon, stämplad MG(?) med spansk kontrollstämpel.
Längd ca 45,5 cm.
Vikt ca 830 gram.
Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.
Slitage. Har möjligen gått att öppna tidigare, skadat gångjärn.