387888. MATSERVISDELAR, ca 44 delar, porslin, Grön Anna, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
Bestående av 12 mattallrikar, 12 bordstallrikar, 12 djupa tallrikar, 1+1 uppläggningsfat, mjölkkanna, äggkopp, 1+1 uppläggningsskål, 2 skålsskålar.
Bruksslitage.