SERVISDELAR, porslin. 14 delar. "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg samt TALLRIK "Picknick", Marianne Westman, Rörstrad, 1900-talets andra hälft.

387827. SERVISDELAR, porslin. 14 delar. "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg samt TALLRIK "Picknick", Marianne Westman, Rörstrad, 1900-talets andra hälft.

5 flata tallrikar.
1 fyrkamtig skål
1 kaffekopp med fat.
1 kaffefat.
1 såskanna.
1 tillbringare.
4 skålar.

1 flat tallrik, Picknick, Rörstrand.

Fyrkantig skål med spricka. En mindre skål med nagg. Dekor med slitage, ställvis hårdare. Bruksslitage. Krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

5 flata tallrikar.
1 fyrkamtig skål
1 kaffekopp med fat.
1 kaffefat.
1 såskanna.
1 tillbringare.
4 skålar.

Antal besök: 2 702