387755. GLASVASER, två stycken, URNA, Rosenthal.
Urna med lock, porslin Rosenthal Bahnhof Selb Germany.
Höjd 22 cm.
Glasvas med djurmotiv, höjd 12 cm, osignerad.
Glasvas, blå/grön, höjd 12,5 cm, osignerad.
Bruksslitage, repor under.
Vaserna med beläggning.
Höjd 22 cm.
Bruksslitage, repor under.
Vaserna med beläggning.