JEAN BAPTISTE PILLEMENT. 2 st, Landskap med ruin samt herdar vid hus, teckningar, signerade samt daterade 1792.

387531. JEAN BAPTISTE PILLEMENT. 2 st, Landskap med ruin samt herdar vid hus, teckningar, signerade samt daterade 1792.

En av teckningar med täckvitt.
Bladstorlek ca 17,5 x 29 cm.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Bladen beskurna samt uppklistrade på papp. Fläckar, mindre kantskador/retuscheringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bladstorlek ca 17,5 x 29 cm.

Antal besök: 1 503