387531. JEAN BAPTISTE PILLEMENT. 2 st, Landskap med ruin samt herdar vid hus, teckningar, signerade samt daterade 1792.
En av teckningar med täckvitt.
Bladstorlek ca 17,5 x 29 cm.
Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.
Bladen beskurna samt uppklistrade på papp. Fläckar, mindre kantskador/retuscheringar.