SAMLARTALLRIKAR, 8 st samt MUGG och KLOCKA, Rörstrand, Kosta, Hackefors.

387440. SAMLARTALLRIKAR, 8 st samt MUGG och KLOCKA, Rörstrand, Kosta, Hackefors.

Konungamötet Malmö 1914, Rörstrand diameter 20 cm.
Konungamötet Malmö 1914, Rörstrand 25,5 cm.
Landstormen 1914, Rörstrand 25,5 cm.
Bondetåget 1914, Rörstrand 25,5 cm.
Tallrik, glas, Vicke Lindstrand 1972 Kosta, signerad 23 cm.
Konung Carl XVI Gustaf 1973 Hackefors 19,5 cm.
H. M. Konungens 90-årsdag 1972 Hackefors 19,5 cm.
Kungabröllopet 1976 Hackefors 19,5 cm.
Mugg H. M. Konungens 90-årsdag höjd 14 cm.
Klocka julen 1974 15 cm.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klocka julen 1974 15 cm.

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 5 694