KISTA och SKRIN, 1800-tal.

KISTA och SKRIN, 1800-tal.
38719. KISTA och SKRIN, 1800-tal.

Kistans lock klädd med säl skinn. Längd 101 resp. 55 cm.

Sliatge, skador, lås saknas på kistan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 280