38711. KAFFE- och TESERVISDELAR, porslin, "Sonja" Aluminia Danmark.
10 kaffekoppar med 12 fat.
11 tekoppar med 11 fat.
12 assietter, dia 17 cm.
Gräddkanna.
Sockerskål med lock.
Samtliga delar med slitage, krackelyrer och missfärgningar. Enstaka nagg och sprickor.