386841. GÖTEBORG. tre tonlitografier: Synagogan, Rådhuset och Kristine kyrka. Domkyrkan. .
Tre styck tonlitografier tryckta och förlagda hos Meyer & Köster lithogr. Atel. i Götebg. Från arbetet Göteborg med dess omgifningar 1859-62.
Slitage, skador. Ej examinerad ur ram.