ALLMOGEMÖBLER, 4 st, 18-1900-tal.

386773. ALLMOGEMÖBLER, 4 st, 18-1900-tal.

Tresitssoffa med uppfällbart lock, längd 184,5, sitthöjd 46,5 cm.
Slagbord, längd 22, bredd 104,5, höjd 80, totallängd 162,5 cm.
Karmstol med rund sits, sitthöjd 47 cm.
Kista med metallbeslag och två handtag, längd 77, bredd 51, höjd ca 44 cm.

Bruksslitage, senare bemålning, märken, färgsläpp, lock till kista något vind samt saknar nyckel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 731