SABEL, Spanien, 1800-talets mitt för officer i armén.

386770. SABEL, Spanien, 1800-talets mitt för officer i armén.

Fäste med dekor av Kastiliens riksvapen. Klingan märkt ARTa TOLEDO 1851. Stålbalja. Total längd 93 cm.

Smärre slitage och rost.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage och rost.

Antal besök: 1 413