PELARBORD, samt STOLAR, ett par, allmoge, 18/1900-tal.

386710. PELARBORD, samt STOLAR, ett par, allmoge, 18/1900-tal.

Pelarbord på tredelad fot, höjd 73, diameter ca 61,5 cm (ej helt rund).
Ett par stolar med olika bemålning på sits, sitthöjd 45 cm.

Bruksslitage, färgsläpp (ställvis hårt), senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 862