38669. GLAS och KERAMIK mm, bl.a. Hackefors, Wallendorf, Orrefors.
Figuriner, glasskålar. Kandelaber, för 5 ljus, nysilver.
Servisdelar, Hackefors, bordsuppsats, nysilver och glas.
Figurin, Wallendorf, skador. Enstaka nagg på figuriner samt bordsuppsats. En skål, Orrefors 2:a sort.