HARRY HAERENDEL. På hästskovandring. 2 män som skodlar hästar.

386633. HARRY HAERENDEL. På hästskovandring. 2 män som skodlar hästar.

Heinrich (Harry) Härendel (1896 - 1991, Tyskland); olja på duk, daterad omkring 1950, signerad nedre vänster, originalram. Mått ca. Ram 123 x 103 cm, tavla 100 x 80 cm.

Lacken ska tas bort och förnyas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 586