SERVIS, 117 delar, porslin, Tirschenreuth, Bavaria, Tyskland, 1900-tal.

386183. SERVIS, 117 delar, porslin, Tirschenreuth, Bavaria, Tyskland, 1900-tal.

36 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 19 entrétallrikar, 17 assietter, 6 uppläggningsfat, 4 uppläggningsskålar, ett par såskannor, soppterrin, ett par terriner, kanna, 11 tekoppar med fat.

Enstaka nagg, såskanna med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 393